czech english

Husky

fandorama článek/blog

Husky je komerční platforma od kanadské firmy Clearpath Robotics. Měl by se stát aktivním pomocníkem na malé farmě, kde bude vysekávat trávu okolo elektrického hrazení a pomáhat vozit materiál. Blog update: 5/6 — Hello Husky!


Toto je další z fandorama blogů o testování a prvních zkušenostech s robotem Husky, kterého jste mohli vidět na letošní soutěži Robotem rovně.
Pokud máte zájem, aby na tomto místě vznikl blog a později článek, kde bych sepisoval první zkušenosti tímto teréním robotem, tak zde je odpovídající fandorama link:

Odkazy:Blog

5. června 2014 — Hello Husky!

V rámci příprav na Field Robot Event (FRE) jsem včera zkoušel také trošku oprášit robota Husky. Nevím proč jsem si vybudoval nedůvěru k větším systémům (možná v tom hrála roli zkušenost s FireAntem, kdy dokumentace chyběla a SW nebyl dostatečně odladěn i když jeho funkce vypadaly lákavě), a tak jsem přeskočil nezdokumentovaný Python wrapper (má 350kB zdrojáků) a zkusil jít na nejnižší možnou úroveň. V tomto případě je to komunikace po sériové lince přes /dev/ttyUSB1 na rychlosti 115200.
Robot je primárně dodáván s The Robot Operating System (ROS) … to je ještě větší sousto, ale možná se k němu časem (případně bude-li zájem) prokoušu. Zatím každou seanci zahajuji zaklínadlem sudo service husky-core stop.
Můj Hello Husky World! je snad poměrně triviální — nejsložitější je počítání crc16, ale to snad časem nahradím (možná pomocí crc16 modulu). Počítání kontrolního součtu je zatím převzaté z CPR (Clearpath Robotics) kódu. Zase jsem recykloval logování komunikace z Edura a FireAnta (moc nevím, jak to rozumně přenášet mezi různými git repository) a výsledkem jsou dva skoro 100kB logy. Zřejmě zastavení husky-core nevypne posílání po sériové lince a tak na mojí otázku Jak se máš? (přeloženo do CPRštiny 0x4001 … ale to je spíše otázka Kdo jsi?) poslal i další tuny stavových informací. No alespoň budu mít časem co číst.
Jinak Sylvio psal, že na FRE14 bohužel nedorazí (bude tou dobou v Kanadě), takže Husky se ještě chvíli (?) v Čechách zdrží …

Pošlete email redakci.
Všechny materiály, které máme k dispozici, jsou již součástí článku, na který reagujete (tj. pokud tam tedy není např. plánek na stavbu, je to proto, že nic takového nemáme).

Vaši zprávu se bohužel nepodařilo odeslat, ale můžete nám napsat sami na adresu

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána

Pro odeslání formulář je třeba mít zapnutý javascript.