czech english

Pozvánka na výstavu robotiky v Plzni

Noc Vědců/Dny vědy a techniky

Součástí celoevropské Noci Vědců a Dnů vědy a techniky v Plzni je interaktivní výstava robotiky,která se snaží ukázat veřejnosti, jak pracují moderní technologie, co roboti dokážou a také co zatím nedokážou. Připravené exponáty nejsou jen ukázkové. Půjčíme Vám ovládání a necháme Vás zahrát si robotí fotbálek, nebo skládat kostky s robotickou rukou. Součástí jsou také exponáty vysvětlující běžné technologie jako je Bluetooth, nebo GPS.

Dny vědy a techniky v Plzni 2009 se konají v pátek 18. a v sobotu 19. září na Plzeňském náměstí.
Noc Vědců 2009 se koná pátek 25. září v Techmanii, v areálu ŠKODA HOLDING a.s. vstup V. bránou z Borské ulice.
Noc Vědců je celoevropským festivalem vědy, který se koná každý rok ve stejný den na mnoha místech celé Evropy. Jeho cílem je ukázat veřejnosti, že vědci nejsou jen podivíni v bílém plášti, ale že to mohou být zcela běžní lidé mezi námi.
Dny vědy a techniky v Plzni jsou každoroční událost, při které se historické jádro města zaplní stánky škol, institucí a firem pracujících v různých oblastech vědy. Přímo na Plzeňském náměstí bude výstava robotiky po boku Techmanie – pilotního science centra v České republice a Západočeské univerzity.
A co předvedeme? Přijďte se podívat na naše roboty s různými podvozky, například robota se závodním podvozkem auta, které se umí vyhýbat překážkám, či robota s pásovým podvozkem. Nebudou chybět ani dva dvoukoloví roboti, kteří si zahrají fotbálek a které můžete je ovládat pomocí speciálních joysticků. Představíme manipulátor podobný lidské paži, který umí na základě Vašich pokynů poskládat kostičky. Ukážeme Vám, jak pracuje technologie Bluetooth, co všechno dokáže a jak se dá využít v robotice.
S modulem GPS lze přesně ukázat nejen Vaši aktuální polohu, ale i rozmístění satelitů na obloze. Vysvětlíme Vám, proč při určování souřadnic vznikají chyby a jak se dají odstranit. Připravili jsme pro Vás jednoduché kvízy, kterými si ověříte své technické znalosti. Například, tušili jste od čeho je odvozen název technologie Bluetooth? Věříte nám, že je odvozen ze jména Vikingského krále? Připravené máme i další exponáty, které zatím neprozradíme, přijďte a uvidíte..

Commercial Applications
For commercial applications please visit http://robotika-intl.com/