czech english

MOBoS

MOB na steroidech

Tak tělo nového MOBoSe je na světě. Tady je foto příběh… Update: 2/6/2019 — MOBoS a ROS

Tady je začátek tisku. Je tam vidět spousta supportu (podpůrné konstrukce, která se pak vyláme).
Během tisku mi došel hnědy filament, tak jsem musel za běhu přepnout na jiný. Moje premiéra.
Výsledek ješte s viditelnýma bočníma supportama. Robota jsem tiskl nohama vzhůru, aby velká plocha podlahy neležela na podložce a nezačala se změnama teplot kroutit. Kvůli tomu je robot plný supportu zevnitř.
Brutálni doba tisku:
Ale stálo to za to. Tady je osazeny první motor. Pasuje tam dokonale:
A tady výsledek. Celkem jsem si s tím při návrhu vyhrál. Nakonec je rozměrově jiný, než původni MOB. To aby se zároveň vešel celý na tiskárnu a dal se vytisknout z jednoho kusu a zároveň v něm bylo maximum místa na elektroniku:

29. května 2019 — Jetson Nano

Prototyp jsem tiskl z PLA, protože jsem to měl doma. Nebude to ale optimální kvůli teplotě. Dnes jsem byl v Alze vyzvednout PETG. Tuhé se to zda dostatečně. Stěny jsou 5mm tlusté, takže se ani nehne.
Dnes jsem to rozjezdil na joystick z notebooku. Včetně zpetné vazby z encoderu (ty byly vyloženě plug and play). Bude s ním dobrá pařba, protože má s novýma motorama výrazný přebytek výkonu, když mu to človek dovolí (dík Zbyňkovi za doporučení). Jediný problém, co jsem řesil byl zoxidovaný jeden spoj na starém sabretoothu, takže jedno kolo necouvalo. Ale stačilo to přepájet.
Teď jsem připojil a naflashoval Jetson Nano. Tady je fotka po prvním spustění:
Next step: Pustit na Jetsonu ROS a rozjet to na joystick z toho. To by mohlo byt zítra. Pak už si začnu hrát s Realsensem

2. června 2019 — MOBoS a ROS

Tak MOBoS už jezdí z ROSu na joystick. Tady je video joyride (už je pozdě, takže jen indoor):
Elektronika už je integrovaná v robotovi. ROS běží na Nvidia Jetson Nano. Motory i board běží zatím ze stejné baterky a zatím se to zdá stabilni.
Next step: Pripojit Realsense a zkusit to dohromady s RTABMAP. Melo by to dělat visuální odometrii: