czech english

Eurobot 2005

Bowling

Bowling to je téma dalšího ročníku mezinárodní soutěže Eurobot. Rok 2005 přináší pár novinek, z nichž asi nejvýznamnější je změna místa konání mezinárodního finále soutěže. Poprvé se bude konat mimo Francii, a to ve Švýcarsku v městečku Yverdon Les Bains ve dnech od 19. do 22. května 2005. V roce 2005 se bude konat i druhý Czech Eurobot Cup v rámci robotického dne (v sobotu 23. dubna 2005 od 10h). Stejně jako i minulý rok bude i tento přístupný veřejnosti. Místo konání: TJ Pankrác, Lomnického 1, Praha 4.


R-team deník — cesta ke stříbru
R-team z Rychnova nad Kněžnou se v letošním finále soutěže Eurobot 2005 umístil na výborném druhém místě. Co však tomuto úspěchu předcházelo a jak to teď vidí členové týmu? O tom již hovoří jejich deníček… (pozor je to dlouhé vyprávění!)

Švýcarsko v přímém přenosu — aktuální zprávy z mezinárodního finále
Ve Švýcarsku nyní probíhá mezinárodní finále soutěže Eurobot 2005. Mezi jinými se učastní i tři české týmy: R-team z Rychnova, Sirael z Prahy a Junior z Brna. Jelikož máme zahraniční dopisovatele online, budeme se snažit sbírat aktuální zprávy… a jak to dopadlo? R-team je druhý na světě!!!

Robotický den — Eurobot Czech Cup 2005, MiniSumo...
Tak i druhý ročník českého kola soutěže Eurobot se vydařil. Měli jsme trochu obavy z Brooksova pravidla, že druhý systém je vždycky nejhorší, ale dopadlo to dobře. Sportovní halu si pochvalovali diváci i týmy. A kdo tedy zvítězil a které tři týmy postupují do mezinárodního finále ve Švýcarsku?

Pozvánka na robotický den — soutěže a ukázky robotů, přednášky...
Stejně jako v loňském roce bude české kolo soutěže Eurobot pořádáno v rámci Robotického dne spolu s dalšími aktivitami. Robotický den se uskuteční v sobotu 23.4.2005 v hale TJ Pankrác, Lomnického 1, Praha 4 (u stanice metra Pražského povstání). Hlavní program bude mezi 10 a 17 hodinou, návštěvníci kromě českého kola soutěže Eurobot uvidí i další zajímavosti, například ukázku robotického zápasu v Sumo, seznámí se s robotem-záchranářem Orfeem, prohlédnou si zajímavý „dopravní prostředek” Segway anebo dálkově řízenou sekačku Spider do nepřístupného terénu… Robotický den je veřejnosti volně přístupný.

Představení týmů — které tři týmy tipujete na postup?
České národní kolo bude již brzy, a tak by asi bylo rozumné udělat nějaký přehled kolik bude týmů a co zhruba mohou diváci očekávat. Tak první dobrá zpráva: týmů bude 3x více než loni! Druhá dobrá zpráva: vedle výtvorů českých týmů se objeví i roboti se svými autory ze Slovenska a Švýcarska…

Registrace a FAQ1 — konec ledna se blíží!
Oficiálním termínem pro ukončení registrace na soutěž Eurobot 2005 je 31.leden 2005. Do tohoto data je třeba zaslat vyplněný formulář na adresu organizátorů. Vzhledem k tomu, že počet týmů v České Republice zatím není třeba nijak uměle omezovat, rozhodli jsme se tento termín pro české kolo neoficiálně prodloužit do konce února 2005. Přesto neváhejte!

Pravidla — Bowling
Tématem pro rok 2005 je Bowling. Cílem soupeřících robotů je během 90 sekund porazit co nejvíce kuželek vlastní barvy a případně postavit kuželky protivníka. Úkol budou ztěžovat předem neznámé pozice mostů a základen kuželek. Ty se budou losovat z několika definovaných variant. Toto je trend posledních let, aby byl dán dostatečný prostor chytrým strategiím a nezaručoval vítězství dokonalých automatů.

Pošlete email redakci.
Všechny materiály, které máme k dispozici, jsou již součástí článku, na který reagujete (tj. pokud tam tedy není např. plánek na stavbu, je to proto, že nic takového nemáme).

Vaši zprávu se bohužel nepodařilo odeslat, ale můžete nám napsat sami na adresu

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána

Pro odeslání formulář je třeba mít zapnutý javascript.