czech english

Robotour 2017

autonomní a servisní zóny

Dvanáctý ročník soutěže outdoorových autonomních robotů se bude konat na Slovensku a stejně jako v roce 2010 přinese významné změny pravidel. Opustíme společný start všech robotů a zavedeme dvě povinné zastávky (v nakládací a ve vykládací zóně — soudek jako náklad zůstává). Dále zavedeme autonomní oblast, kde si roboti musí poradit sami, a servisní oblast, kde je možné provádět „servisní úpravy”. Kdy a kde se bude akce konat? Žilina, 16. září 2017.


Registrace — formulář a požadavky
Registrace pro Robotour 2017 je stejná jako loni. Vedle krátkého popisu hardware a software robota, je povinné i YouTube video demonstrující, že je robot schopen homologace. Termín registrace je 31. červenec 2017.

Pravidla

Letos dochází k významnější změně pravidel: již nebude nutné startovat v chumlu s ostatními roboty ve vymezeném úzkém časovém rozmezí. Roboti se prostě v čase 0:00 dozví, jakou mají realizovat donášku (pozice nakládky a vykládky) s tím, že to je třeba realizovat do jedné hodiny od vyhlášení. Extra body zůstávají za automatickou nakládku a vykládku, i když ji vzhledem ke složitosti úkonu nedoporučujeme implementovat. Nakládka a vykládka bude v tzv. „autonomní oblasti” a je na týmu, kterou příjezdovou cestu zvolí. Ruší se i bodování ujetých metrů — body tým získá pouze za úspěšně realizovaný úkon (nakládka, vykládka a opuštění autonomní oblasti).
Detailní pravidla jsou k dispozici na GitHubu s tagem ROBOTOUR2017: česky a anglicky.

Ukázky cestiček v Žilině (park Ľudovíta Štúra)

Lokalita

Soutěž bude probíhat primárně v parku Ľudovíta Štúra.
přehledová mapa
přehledová mapa


Pokud chcete soutěž nějakým způsobem podpořit nebo máte nějaké doplnění/dotaz, tak se nám prosím ozvěte pomocí kontaktního formuláře.

Pošlete email redakci.
Všechny materiály, které máme k dispozici, jsou již součástí článku, na který reagujete (tj. pokud tam tedy není např. plánek na stavbu, je to proto, že nic takového nemáme).

Vaši zprávu se bohužel nepodařilo odeslat, ale můžete nám napsat sami na adresu

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána

Pro odeslání formulář je třeba mít zapnutý javascript.