czech english

SICK Robot Day

aneb originální prezentace firmy

Německá firma SICK je výrobcem nejrůznějších senzorů a zařízení, ale v robotice je asi nejznámější díky velmi kvalitnímu laserovému dálkoměru. Až teprve nedávno přišla na trh s menším senzorem LMS100, který je vhodný i pro středně velké mobilní roboty, a pokusila se o originální marketing. Uspořádala soutěž autonomních robotů, kde každý nový tým dostane k zapůjčení tento senzor na rok, a pokud se zúčastní, tak ho dostane darem. Nadšené amatéry asi zklame, že tato zápůjčka/dar je pouze pro vysoké školy. Soutěž se koná nepravidelně a zatím proběhla v letech 2007, 2009 a 2010.


SICK Robot Day 2018 — první robotická loupež
Letos na podzim se koná další ročník soutěže „SICK Robot Day”. Hrací plocha je opět tělocvična (cca 13 x 7 metrů), kde proti sobě nastoupí dva soutěžní roboti + jeden organizátorský! Ten bude jezdit po kruhové dráze s nákladem železných koulí a úkolem soutěžních robotů je „uloupit co se dá” a dopravit lup do vlastního doupěte. Blog update: 18/10 — Eduro video

SICK Robot Day 2016 — the die is cast
Another „SICK Robot Day” is over. This time two robots had to place cubes in the field loaded with RFID chips in 5x5 meter bit „chess” area. Once the cubes were placed then they become obstacle and future collisions were penalized. So how it went?

SICK Robot Day 2014 — delivery of wooden cubes
This year autonomous robots were delivering wooden cubes (a printed barcode defined the target location). Up to four robots were competing at the same time. There were 15 teams competing. How it went? See the compilation of the best teams … Update: 21/10 — Photos (Standa)

SICK Robot Day 2012 — Eurobot like game on large playground
Fifteen teams participated in the contest organized by German manufacturer SICK. The surprising fact was that this year seven of them were from Czech Republic! The playground was similar to the one in 2010, i.e. arena 15m in diameter. The floor was covered with many white, yellow and green balls. The robots competed in triplets and their task was to collect balls of their own color and drop them in their homes. And how it went?

SICK Robot Day 2010 — účast tří českých týmů
Letos německá firma SICK uspořádala další ročník soutěže pro autonomní roboty. Úkolem robotů bylo v aréně o průměru zhruba 15m lokalizovat tabule s číslicemi 0 až 9, a co nejrychleji projet zadanou sekvenci. Startovali vždy dva roboti současně s tím, že jeden startoval z 0 a hledal čísla od 1 do 9 a druhý jel v opačném pořadí, tedy start v 9 a měl se dostat na 0. Časový limit byl 10 minut. V aréně samotné bylo mnoho překážek, kterým se bylo třeba vyhnout. A jak se dařilo?