czech english

NASA SRCP2 finále

soutěžní kolo

Do soutěžního kola NASA Space Robotics Challenge Phase2 postoupilo 22 týmů včetně týmu Robotika. Skupina robotů má za úkol hledat minerály, vytěžit je pomocí bagru a dopravit nákladním roverem na základnu. Pokud vás zajímají detaily, tak čtěte dále … Update: 27/9/2021 — František Brabec získává pro tým Robotika 2. místo!


Soutěžní úloha

Soutěžní úloha je kombinací úkonů z kvalifikačního kola: nalezení a dopravení co největšího množství minerálů na základnu.
K dispozici je nově 6 robotů, kde si můžete vybrat ze tří typů: scout, excavator a hauler. Jednotlivé typy se liší vybavením: scout má senzor na detekci minerálů, excavator lžíci na bagrování/dobývání nerostů a konečně hauler má korbu a jeho úkolem je transport na základnu (processing plant).
Jednotliví roboti se liší i rychlosti pohybu: scout jede max 1m/s, excavator 0.5m/s a hauler 0.8m/s. Jakou kombinaci pro robotů použít pro nalezení a dopravení co největšího množství minerálů na základnu je už na řešiteli. Je jasné, že od každého typu potřebujete alespoň jednoho robota, ale jestli mít dvě nezávislé skupiny nebo sdíleného průzkumníka je na vás.

Blog / PřehledWebinář 5/5/2021 v 17:30 na Robotika.SK

Tuto středu bude František Brabec, autor kvalifikačního řešní/hlavní vývojář/vedoucí týmu, atd, mít prezentaci v rámci Robotika.sk webináře. Dozvíte se tam jak detaily o soutěži, tak i aktuální stav a otevřené problémy …

Záznam z přednášky Františka Brabce

V této prezentaci autor František Brabec představí řešení týmu Robotika In Space, t.j. strategii kterou tým robotů implementuje, architekturu systému který řídí každého robota a výsledky, kterých zatím dosahujeme.

NASA Konec!

A je po všem, resp. z pohledu soutěžícího. Jak vidíte třiměsíční mezeru, tak za mne nic nového nebylo. SRCP2 se plně věnoval pouze František a ja bych nejspíše selhal i v roli „zálohy” pokud by se vše pokazilo. Soutěžní docker image byl odeslán, vyplněno mnoho formulářů (včetně toho, co kdo chce v Houstonu 26. září 2021 k obědu) a teď bude následovat skoro dvouměsíční čekání na výsledek. Držím Frantovi moc palce a s jeho svolením zveřejňuji aktuální Robotika in Space playlist:

NASA Houston

Franta z DARPA SubT Challenge odletěl v sobotu na vyhlášení vítězů Space Robotics Challenge Phase 2 do Houstonu a zatím se s nama podělil o množství pěkných fotografií:

Link na online vyhlášení vítězů


František Brabec získává pro tým Robotika 2. místo!

Franta získává pro tým Robotika in Space skvělé 2. místo v soutěži NASA Space Robotics Challenge Phase 2
Gratulujeme!!!