czech english

NASA SRCP2 finále

soutěžní kolo

Do soutěžního kola NASA Space Robotics Challenge Phase2 postoupilo 22 týmů včetně týmu Robotika. Skupina robotů má za úkol hledat minerály, vytěžit je pomocí bagru a dopravit nákladním roverem na základnu. Pokud vás zajímají detaily, tak čtěte dále … Update: 6/5/2021 — Záznam z přednášky Františka Brabce


Soutěžní úloha

Soutěžní úloha je kombinací úkonů z kvalifikačního kola: nalezení a dopravení co největšího množství minerálů na základnu.
K dispozici je nově 6 robotů, kde si můžete vybrat ze tří typů: scout, excavator a hauler. Jednotlivé typy se liší vybavením: scout má senzor na detekci minerálů, excavator lžíci na bagrování/dobývání nerostů a konečně hauler má korbu a jeho úkolem je transport na základnu (processing plant).
Jednotliví roboti se liší i rychlosti pohybu: scout jede max 1m/s, excavator 0.5m/s a hauler 0.8m/s. Jakou kombinaci pro robotů použít pro nalezení a dopravení co největšího množství minerálů na základnu je už na řešiteli. Je jasné, že od každého typu potřebujete alespoň jednoho robota, ale jestli mít dvě nezávislé skupiny nebo sdíleného průzkumníka je na vás.

Blog / PřehledWebinář 5/5/2021 v 17:30 na Robotika.SK

Tuto středu bude František Brabec, autor kvalifikačního řešní/hlavní vývojář/vedoucí týmu, atd, mít prezentaci v rámci Robotika.sk webináře. Dozvíte se tam jak detaily o soutěži, tak i aktuální stav a otevřené problémy …

Záznam z přednášky Františka Brabce

V této prezentaci autor František Brabec představí řešení týmu Robotika In Space, t.j. strategii kterou tým robotů implementuje, architekturu systému který řídí každého robota a výsledky, kterých zatím dosahujeme.