czech english

Cleaning

soutěž autonomních uklízecích robotů

V roce 2002 uspořádal prof. Erwin Prassler a Martin Hagele z Fraunhofer Institutu mezinárodní soutěž uklízecích robotů. Soutěž se konala ve Švýcarsku v rámci IROS2002 konference. Byla zde kategorie mytí oken, uklízení místnosti a soutěž nápadů pro využití domácích robotů. Bohužel to byl zároveň ročník poslední, protože původní přísliby od sponzorů se nenaplnily.


Cleaning 2002 — první mezinárodní soutěž autonomních uklízecích robotů
Soutěž se konala 1. až 3. října 2002 v Lausanne, Švýcarsko. Byla pořádána na půdě EPFL (Švýcarský federální institut technologie) společně s konferencí IROS 2002 (IEEE/RSJ Int. Conference on Intelligent Robots and Systems). Soutěžilo se ve třech kategoriích: uklízení podlahy, mytí oken a nápady pro domácí roboty. Mezi účastníky byly i dva české týmy s roboty: Berta (Short Circuits team – vítěz soutěže) a Cecilka (Sirael team) oba v kategorii uklízení podlahy.

Pošlete email redakci.
Všechny materiály, které máme k dispozici, jsou již součástí článku, na který reagujete (tj. pokud tam tedy není např. plánek na stavbu, je to proto, že nic takového nemáme).

Vaši zprávu se bohužel nepodařilo odeslat, ale můžete nám napsat sami na adresu

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána

Pro odeslání formulář je třeba mít zapnutý javascript.