czech english

Istrobot

stopár, myš v bludisku, voľná jazda

Istrobot je slovenská soutěž, která se každoročně koná na jaře (březen-duben) v Bratislavě. Soutěží se ve třech kategoriích: stopař (jízda po čáře s různými nástrahami jako je tunel, přerušení nebo cihla), micromouse (jízda ve velkém bludišti) a konečně volná jízda pro nejrůznější ukázky robotů. Nejbližší termín soutěže je 26. dubna 2014.


Istrobot 2004 — stopár, myš v bludisku, voľná jazda
28.dubna se v Bratislavě konal čtvrtý ročník soutěže Istrobot. Soutěžilo se jako minulý rok ve třech kategoriích: sledování čáry, hledání cesty v bludišti a ve volné jízdě. V prvních dvou kategoriích se nic nezměnilo: sledování čáry opět komplikovala cihla, přerušení a tunel. Bludiště pak měla sledovat kamera shora, ale automatické měření se bohužel nepodařilo rozchodit. Pro ty, co na Istrobotu již byli loni, byla tedy opět nejzajímavější volná jízda.

Istrobot 2003 — třetí ročník soutěže našich slovenských kolegů
23. dubna se v Bratislavě soutěžilo ve třech kategoriích – stopař, bludiště (micromouse) a volná jízda. Úkolem stopaře bylo sledovat černou čáru na bílém podkladě a vypořádat se přitom s několika nástrahami (přerušení čáry, tunel, cihla). V kategorii bludiště bylo úkolem soutěžících robotů zdolat bludiště tvořené 16x16 čtverci o velikosti 18cm v co nejkratším čase. Volná jízda byla kategorie určená pro roboty nespadající do prvních dvou . Naši roboti Dana a Daisy se tedy zúčastnili volné jízdy.