czech english

Istrobot

stopár, myš v bludisku, voľná jazda

Istrobot je slovenská soutěž, která se každoročně koná na jaře (březen-duben) v Bratislavě. Soutěží se ve třech kategoriích: stopař (jízda po čáře s různými nástrahami jako je tunel, přerušení nebo cihla), micromouse (jízda ve velkém bludišti) a konečně volná jízda pro nejrůznější ukázky robotů. Nejbližší termín soutěže je 26. dubna 2014.


Istrobot 2004 — stopár, myš v bludisku, voľná jazda
28.dubna se v Bratislavě konal čtvrtý ročník soutěže Istrobot. Soutěžilo se jako minulý rok ve třech kategoriích: sledování čáry, hledání cesty v bludišti a ve volné jízdě. V prvních dvou kategoriích se nic nezměnilo: sledování čáry opět komplikovala cihla, přerušení a tunel. Bludiště pak měla sledovat kamera shora, ale automatické měření se bohužel nepodařilo rozchodit. Pro ty, co na Istrobotu již byli loni, byla tedy opět nejzajímavější volná jízda.

Istrobot 2003 — třetí ročník soutěže našich slovenských kolegů
23. dubna se v Bratislavě soutěžilo ve třech kategoriích – stopař, bludiště (micromouse) a volná jízda. Úkolem stopaře bylo sledovat černou čáru na bílém podkladě a vypořádat se přitom s několika nástrahami (přerušení čáry, tunel, cihla). V kategorii bludiště bylo úkolem soutěžících robotů zdolat bludiště tvořené 16x16 čtverci o velikosti 18cm v co nejkratším čase. Volná jízda byla kategorie určená pro roboty nespadající do prvních dvou . Naši roboti Dana a Daisy se tedy zúčastnili volné jízdy.

Pošlete email redakci.
Všechny materiály, které máme k dispozici, jsou již součástí článku, na který reagujete (tj. pokud tam tedy není např. plánek na stavbu, je to proto, že nic takového nemáme).

Vaši zprávu se bohužel nepodařilo odeslat, ale můžete nám napsat sami na adresu

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána

Pro odeslání formulář je třeba mít zapnutý javascript.