czech english

Rescue

soutěž záchranářských robotů

Robocup je znám spíše díky robotickému fotbalu s cílem porazit do roku 2050 lidské mistry světa. Je zde však i kategorie Rescue s motivací pomoci při živelných pohromách. Roboti jsou většinou teleoperovaní a úkolem je v daném modelovém zříceném domě nalézt lidské oběti (figuríny). Soutěž se koná každoročně, ale mívala nemalé registrační poplatky (740 EURO v roce 2003).


Robocup 2003 - Rescue — Veni, vidi, vici...
Tříčlenný tým z Centra aplikované kybernetiky a Ústavu automatizace a měřicí techniky, VÚT Brno se ve dnech 4.-11.7.2003 zúčastnil šestého ročníku světového šampionátu robotů Robocup 2003 konaného letos v Italské Padově. Se svým mobilním robotickým systémem Orpheus soutěžil v kategorii Rescue Robot League – tedy záchranářská liga. Brněnskému týmu se podařilo zvítězit v konkurenci z celého světa (Japonsko, USA, Německo…), a v semifinále navíc získal nejvyšší bodové hodnocení v historii šampionátu.

Pošlete email redakci.
Všechny materiály, které máme k dispozici, jsou již součástí článku, na který reagujete (tj. pokud tam tedy není např. plánek na stavbu, je to proto, že nic takového nemáme).

Vaši zprávu se bohužel nepodařilo odeslat, ale můžete nám napsat sami na adresu

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána

Pro odeslání formulář je třeba mít zapnutý javascript.