czech english

Robots Intellect

fandorama reportáž

Soutěž „Robots Intellect” připomíná Robotour smíchaný s RoboOrienteering. Cílem je autonomně najít „pytel zlata” (1kg pytlík s bramborama), nabrat ho a přivézt zpět na start. Letos se koná již třetí ročník a trošku překvapivě se datum konání přesunulo z května na září (navíc kolidovalo s původním termínem Robotour v Polsku). Vítěz získá 9000 EUR. Místo konání: Kaunas, Litva.


Na RI jsme se chystali jako Eduro Team už před dvěma lety. Tehdy to byl klasický HW/SW stres. Na startovní listině jsme byli spolu s ostatními pěti týmy. V předvečer odjezdu jsme to vzdali: 1000km po zasněžených ne-úplně-dálnicích a malá šance na úspěch nás odradily.
Na druhou stranu v té době vznikla robotická ruka (autor Jan Roubíček) a díky ní jsme rok na to vyhráli Professional Task na Field Robot Event 2012, kde Eduro hledalo označený květináč s růží, nabralo ho a přivezlo zpět na start … takže ta snaha nebyla uplně marná.
Letos zvažuji se na RI konečně podívat. I když trasa vypadá jednoduše (cestička před budovou technické fakulty), tak cílová oblast, kde se nachází poklad, vzdálená cca 1km, obsahuje žlab. Ten je podle fotografií zhruba 20cm široký a 20cm hluboký. Pěkná past, která navíc vede napříč celým prostorem.
Před dvěma lety byl váhový limit 20kg a do toho se Eduro nevešlo. Loni byl limit posunut na 25kg. Jak vypadají soupeři je vidět na tomto videu:
Pro soutěžící je ale asi důležitější competition tack video, i když zmiňovaný žlab v čase 0:25s moc vidět není.

Odkazy:

Fandorama

Toto je další z fandorama projektů. Pokud byste měli zájem, aby na tomto místě během října 2013 vznikla reportáž z akce, tak „sběratelský limit” byl nastaven na 6500kč. Peníze by byly použity na dopravu (2x1063km).

Pošlete email redakci.
Všechny materiály, které máme k dispozici, jsou již součástí článku, na který reagujete (tj. pokud tam tedy není např. plánek na stavbu, je to proto, že nic takového nemáme).

Vaši zprávu se bohužel nepodařilo odeslat, ale můžete nám napsat sami na adresu

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána

Pro odeslání formulář je třeba mít zapnutý javascript.