czech english

Robots Intellect

fandorama reportáž

Soutěž „Robots Intellect” připomíná Robotour smíchaný s RoboOrienteering. Cílem je autonomně najít „pytel zlata” (1kg pytlík s bramborama), nabrat ho a přivézt zpět na start. Letos se koná již třetí ročník a trošku překvapivě se datum konání přesunulo z května na září (navíc kolidovalo s původním termínem Robotour v Polsku). Vítěz získá 9000 EUR. Místo konání: Kaunas, Litva.

Na RI jsme se chystali jako Eduro Team už před dvěma lety. Tehdy to byl klasický HW/SW stres. Na startovní listině jsme byli spolu s ostatními pěti týmy. V předvečer odjezdu jsme to vzdali: 1000km po zasněžených ne-úplně-dálnicích a malá šance na úspěch nás odradily.
Na druhou stranu v té době vznikla robotická ruka (autor Jan Roubíček) a díky ní jsme rok na to vyhráli Professional Task na Field Robot Event 2012, kde Eduro hledalo označený květináč s růží, nabralo ho a přivezlo zpět na start … takže ta snaha nebyla uplně marná.
Letos zvažuji se na RI konečně podívat. I když trasa vypadá jednoduše (cestička před budovou technické fakulty), tak cílová oblast, kde se nachází poklad, vzdálená cca 1km, obsahuje žlab. Ten je podle fotografií zhruba 20cm široký a 20cm hluboký. Pěkná past, která navíc vede napříč celým prostorem.
Před dvěma lety byl váhový limit 20kg a do toho se Eduro nevešlo. Loni byl limit posunut na 25kg. Jak vypadají soupeři je vidět na tomto videu:
Pro soutěžící je ale asi důležitější competition tack video, i když zmiňovaný žlab v čase 0:25s moc vidět není.

Odkazy:

Fandorama

Toto je další z fandorama projektů. Pokud byste měli zájem, aby na tomto místě během října 2013 vznikla reportáž z akce, tak „sběratelský limit” byl nastaven na 6500kč. Peníze by byly použity na dopravu (2x1063km).