czech english

Webots

soutěže simulovaných robotů

Švýcarská firma Cyberbotics jednou za čas pořádá soutěž řídících programů ve svém simulátoru Webots. Poslední ročníky vyžadovaly programovací jazyk Java, ale odměnou za to byla možnost sledovat souboje on-line na webu. Přestože se jedná primárně o reklamu, bylo možné tímto způsobem řešit zajímavé úlohy v soutežní Webots edici, která byla zdarma ke stažení.


Judo — zápas dvou simulovaných humanoidních robotů
Judo je pokračováním řady soutěží ALife, pořádaných firmou Cyberbotics. Průběžné výsledky lze sledovat on-line. Jestli patříte do kategorie lidí, co si myslí, že software je triviální záležitost, tak by se Vám tato soutěž mohla líbit a třeba Vám i otevřít oči.

ALife III — simulated robots looking for energy in a maze-like environment
Two robots are roaming a maze-like environment, looking for energy. Energy is provided by chargers. However, chargers are scattered all around the environment and it is not so easy for the robots to find them. Moreover, once used by a robot, a charger will be unavailable for a while. Hence, the robot will have to go away and look for another charger. A robot will die if it fails finding an available charger before it runs out of energy. Then, the remaining robot will be declared the winner of the match.