czech english

H.264 pro vidění dravce

fandorama průzkum a III. létající blog

H.264 je video codec, který používá AR.Drone 2.0 pro streamování videa. Co bych rád prozkoumal je, zda už přímo z těchto dat nelze detekovat překážky, aniž by se obrázek rozbaloval. Cílem by bylo proletět 100m vzrostlým lesem bez kolize. Blog update: 12/3 — ARDrone3 - první řada

Motivace

Když jsem před více jak deseti lety kráce pracoval pro firmu IXOS, tak jejich úspěch byl, mimo jiné, postaven na možnosti zpracovávat rovnou zabalené obrázky, aniž by je bylo nutné nejprve rozbalovat. Pokud má video výstup z drony rozlišení 1280x720 v RGB, tak to máte 2.7MB na jeden obrázek. Pokud ale použijete přímo pakovanou verzi, tak jeden „rozdílový” snímek (P-frame) má běžně pod 10kB. P-frame obsahuje informaci o pohybu jednotlivých makro-bloků, ze které by se možná dalo zjistit, zda v daném směru je objekt blízko či daleko…

Fandorama

Toto je první „průzkumný” fandorama projekt. Jedná se možná o slepou uličku, ale možná také ne. Pokud by vás výsledky zajímaly, s tím, že průběžné pozorování budou popisovány již ve třetím „létajícím blogu”, tak projekt podpořte. V případě úspěchu získáte slevu ve výši vašeho příspěvku na nákup Parrot AR.Drone 2.0 či náhradních dílů u firmy Profitec, českého distributora firmy Parrot.


Blog

Toto je třetí „létající blog” o autonomní navigaci Heidi. Už nevím na kterou soutěž jet (a 450EUR se mi za IMAV 2013 dávat nechtělo), tak toto bude malé „samo-studium”.
Předešlé díly blogu případně naleznete zde:
Stejně jako dříve i tady předem se omlouvám za texty bez korekcí.

22. července 2013 — BEGIN

Teď ráno toho už asi moc nestihnu, tak alespoň začnu. Nejprve díky za první „anonymní” podporu na fandorama.cz (do zprávy pro příjemce prosím dávejte kontaktní mail, ať vám pak mohu napsat).
AR.Drone 2.0 používá pro kódování vid