czech english

Eurobot 2006

Funny Golf

Funny Golf is the theme of the international Eurobot 2006 competition. The task of autonomous robots is to place as many white balls as possible into the right holes, black balls can be used to block opponents holes. The international finale is going to be in Catania (Sicilia, Italy) during 1st-4th June 2006. The Czech National Cup will be on 12th and 13th May 2006. The Cup is open for foreign teams. Also this year we sincerely invite all general public.


Itálie — aktuální zprávy z mezinárodního finále
V Itálii momentálně probíhá mezinárodní finále soutěže Eurobot 2006. Vedle tří týmů českých (R-team, Robotec a Short Circuits) uvidíme i tři slovenské (Istrobotics, UKaI a Tatran team) v zápasech s nejlepšími týmy z 26 zemí světa, které se již probojovaly národními kvalifikacemi. Pokusíme se zde průběžně sepisovat aktuální zprávy a přidávat zajímavé linky a fotografie.

Robotický den — Eurobot Czech Cup 2006, MiniSumo...
Skončil třetí ročník českého kola soutěže Eurobot a už je tedy jasné, které tři týmy postupují do mezinárodního finále v Itálii. Jak to vše probíhalo a bylo vítězství favorita samozřejmostí? Dorazilo všech 16 týmů, nebo to dopadlo trošku jinak? A co výsledky soutěže MiniSumo a doprovodný program?

Pozvánka na robotický den — soutěže a ukázky robotů, přednášky...
Stejně jako v minulých dvou letech bude české kolo soutěže Eurobot pořádáno v rámci Robotického dne spolu s dalšími aktivitami. Robotický den se uskuteční v sobotu 13.5.2006 v sále kina Sigma. Program pro veřejnost bude od 10 do 17 hodin. Těšit se můžete kromě Eurobota například na Minisumo, robota Pioneer3, či pohyblivou figurínu golfisty. Robotický den je veřejnosti volně přístupný.

Představení týmů — letos je registrováno 13 českých týmů!
České národní kolo bude již brzy (12-13/5/2006), a tak by asi bylo rozumné udělat nějaký přehled kolik a jaké týmy mohou diváci očekávat. Směsice je to vskutku velmi pestrá: od ostřílených týmů a skoro vítězů loňského Eurobota, po odvážlivce, co s robotikou zatím příliš zkušeností nemají, ale jednou s tím holt musí začít . Držíme palce!

Registrace a FAQ1 — konec ledna se blíží!
Oficiálním termínem pro ukončení registrace týmů na soutěž Eurobot 2006 je 31.leden 2006. Do tohoto data je třeba zaslat vyplněný formulář na adresu organizátorů. Vzhledem k tomu, že počet týmů v České Republice zatím není třeba nijak uměle omezovat, rozhodli jsme se i letos tento termín pro české kolo neoficiálně prodloužit do konce února 2006. Přesto neváhejte!

Rules — Funny Golf
Since 24. 9. 2005 we have the official rules for Eurobot 2006. You can donwload English or French version at the Eurobot homepage. If you prefer czech, we have prepared a Czech translation. We have also prepared a summary of the most important news and changes for the year 2006.