czech english

Sborník Robotour 2007

přístupy v kostce

Soutěž Robotour 2007 už skončila, ale bylo by škoda nezanechat nějaký souhrnný dokument, jak to všechno bylo, co fungovalo, co ne… Z tohoto důvodu se účastníci dohodli na vzniku sborníku, který je k dispozici ve dvou podobách: jednak jako články zde na webu robotika.cz a dále jako PDFko volně ke stažení a tisku. Přejeme pěkné počtení.


FoG (1. část) — Praha
FoG (Forces of Gerstner) tým jako jediný na Robotour 2007 využil možnosti soutěžit s více roboty. Vedoucí robot HEAD pracoval na trošku jiných základech než následující BODY a TAIL a tak je text rozdělen do dvou částí. Zde naleznete přehled o cele koloně a druhé části pak detaily o implementaci navigace HEADu.

FoG (2. část) — Praha
Zde naleznete pokračování článku o robotech týmu FoG (Forces of Gerstner). Konkrétně se dozvíte něco více, na jakém základě pracoval vedoucí robot skupiny HEAD. Nastíněny jsou i algoritmy z Robotour 2006 a jejich srovnání.

Propeler-team — Opava
Propeler-team se soutěže účastnil již podruhé. Příspěvek do sborníku má spíše charakter dlouhého mailu, ale přesto zde můžete najít nějakou inspiraci. To je také hlavní důvod, proč jsme se ho nakonec rozhodli zveřejnit alespoň zde na webu… p.s. a nezapomínejme, že členové týmu jsou ze všech nejmladší

R-team — Rychnov nad Kněžnou
Martin Locker i tentokrát dokázal, že i s malým robotem je možné soutěžit. Použil již osvědčenou technologii z prvního ročníku Robotour (kombinace kompas a odometrie) a úspěšně dokončil hned několik segmentů.

Robohemia — Brno
Tým Robohemia soutěž Robotour 2007 vyhrál. Na jakých technologiích byl tedy úspěch postaven? Čím se jinak zabývají studenti z VUT Brno?

Short Circuits — Praha
Short Circuits mají už nejednu robotickou soutěž za sebou, ale robot pohybující se ve volném prostoru (outdoor) byla pro tým nová výzva. Získané zkušenosti by mohly mnohým naznačit tudy ne přátelé, takže přejeme pěkné počtení.

URPI FEI STU Bratislava — Bratislava
Tento tým z Bratislavy předvedl, že i během celodenního klání je možné na robotu pracovat a že existují výjimky, kdy se dá něco vylepšit. To bylo vidět na stále lepších výsledcích z jednotlivých kol, kdy poslední, nejlepší, kolo zajistilo týmu URPI FEI STU Bratislava druhé místo.