czech english

Infento

stavebnice pro dospělé?

Infento je stavebnice snů, minimálně podle marketingu. Lze z ni postavit nejrůznější vozítka pro děti, a v co bych doufal, i středně velké mobilní roboty. Prostě jsem neodolal a před vánoci 2021 to pořídil jako „firemní dárek”. Jestli to byl dobrý nebo špatný nápad se asi ukáže poměrně brzy (doufám, že z toho nebudu natolik otrávený, že bych se o info nechtěl ani podělit). Blog update: 5/2/2022 — Sněžný test - FAIL

Představení stavebnice

Pro úvod bych zatím použil volný překlad popisu od výrobce: Vzpomínáte na hračky z Lega nebo Merkuru? Nuže, toto je o trošku větší. Infento je první na světě, které vyrábí stavebnice pro rodiny, jenž umožnují konstrukci vozítek pro děti. Potřebujete pouze stavebnice a šestihranný klič k sestavení nekonečného (to bych asi trošku rozporoval) množství typu vozítek, které můžete používat celé dětství...
Původní text: Remember the iconic toys Lego and Meccano? Well, this is bigger than that. Infento is the first in the world to develop a kit for families that lets them build real constructible rides together. You only need one kit and one hex key to create unlimited rides for their whole childhood. From toddler to teenager. From a walker, scooter, tricycle, bicycle, go-kart, skibock to a sledge and more. Infento’s modular parts allow endless possibilities.
Co jsem to vlastně objednal? No naivně si představuji, že je to Legend Kit s nějakýma extra drobnostna (nechci říci blbostma, ale nějak se mi to slovo vnucuje) — svítící kola a lyžiny zdarma, no neberte to.


Blog

12. prosinec 2021 — Balíček dorazil

Balíček z Amsterdamu dorazil v pátek 10. prosince 2021. Objednával (resp. platil) jsem to v pondělí, takže první část slibu Fast delivery: 2-5 working days opravdu splnili. Doma se to úplně s nadšením nesetkalo (krabice zabírají skoro půlku chodby), ale to se dalo čekat. Na vánoce se to odveze pryč a doma bude klid … možná.
Co mne zatím „trošku” mate je, že přestože ty tři krabice byly těžké jak prase (kamarádi z ČZU by jistě oponovali, že prase může být daleko těžší) … tak to bylo 55.73 Kg ve třech krabicích a uplně to nesedí k obrázku výše. Nálepky také nesedí a osobní váhu tu nemám, tak to asi holt bude překvapení!

30. prosinec 2021 — První výtvor - Ice Breaker

Včera jsme to už nevydrželi a krabice rozbalili (oficiálně jsme měli počkat až do Silvestra, na kdy se odsunuly společné Vánoce). V těch třech bednách, o celkové váze asi 50kg, je šest „malých” (cca 40x40cm) krabic a čtyři „velké” (cca 40x70cm). Vše je ve svítivé červené, což jsem si z obrázků na webu automaticky spojil s plechem — nevím proč. Jsou normálně papírové.
V legend sadě jsou 4 velká kola (průměr 33cm), které mi připomínají Kloubáka. Ty jsou pořádné, s duší a pláštěm. Pak tam jsou 4 prostřední plastové a 4+2 malé, jako na inline brusle. A ano, děti nejvíce zaujaly LEDkové kola (co jsem je komentoval „taková blbost”) … prostě děti to vidí jinak.
Poměrně rychle jsem propadl malomyslnosti — jak začít?! Možností je opravdu hodně, tak jsme koukali na různé obrázky a vypadalo to, že malá tříkolka by byl dobrý úvod. Ale přes noc napadlo 5cm nového sněhu a tak padla volba na „něco s lyžema”, což byl druhý přídavek k vanočnímu balení. Volba padla na Ice Breaker (PDF, 60 stran).
Vypadá to, že každé konstrukci je ke stažení PDFko — no došlo na varování Jirky, že sestavit cokoliv je na několik hodin a pro úplně malé děti to není. Prostě tak dlouho tu pozornost neudrží. A navíc první stavba znamená i mnoho omylů a nejasností … ale dopadlo to výborně, jsem jen trošku v šoku. Mimochodem na sestavovaní se hodí dost velký volný prostor. Po 21h byl skůtr na světě. Jen venku v mezičase začalo pršet a sníh slezl, takže možná před prvním testem ještě lyže nahradíme za kola.
p.s. asi jedinou výtku, kterou bych zatím měl, je chybějící malý šestihranný klíč na přidělání úchytu na řidítka, ale stejně tak je možné, že jsem ho zatím přehledl.
p.s.2 motivace, že až to dostavíte, tak se na tom projedete, je opravdu silná

5. únor 2022 — Sněžný test - FAIL

Po dlouhé době konečně nějaký pokus a report. Dnes jsme ověřili, ze na Ice Breaker sníh není dostačující podmínka. Pár pozorování:
  • konstrukce je pro děti celkem těžká (na nošení určitě)
  • asi jsem opravdu měl zakapávat šroubky barvou, protože přestože jsem je včera všechny sám dotáhl, tak se řidítka trošku uvolnila (ano, může to být skleróza, že jsem na nějaké šroubky zapomněl … a s „nedosažitelnými” jsem rozhodně nic nedělal)
  • chce to doplnit úchyt na tahání (psí vodítko OK, ale je třeba, aby přední lyže následovala „tažné zvíře”)
Jinak co jsme výtvor dorvali na kopec, tak po nasednutí se o 10cm probořil skrz vrchní zmrzlou krustu a nikam se mu jet nechtělo. Menšímu dítěti se podařil „drobný kotrmelec” přes řidítka, když předek více zapadl. No bude to chtít nějaký upgrade nebo nejprve nástroj na udusání kopce/bobové dráhy …