czech english

Tour the Stairs 2015

nahoru a dolu

Druhý ročník soutěže „Tour the Stairs” se bude konat v sobotu 28. listopadu 2015. Aby se účastníci z loňska nenudili, tak vedle chození do schodů nově přibude i bodované chození/jízda ze schodů dolů. Kde to bude? Opět v galerii NTK v Praze v Dejvicích. UPDATE: 7/1 — minivideo


Pravidla pro rok 2015

Základní pravidla zůstávají stejná jako loni. Rozšíření pravidel se vás bude týkat až pokud se vám podaří splnit loňský úkol, tj. vyšplhat po schodech nahoru. Robot totiž může následně bodovat i za slezení schodů dolů.
Za každý zdolaný schod (počítá se nejnižší část robota) získá tým jeden bod. Aby robot bodoval i za sestup musí dosáhnout nejvyššího schodu, v opačném případě vlastně o body přichází. Bodově 1 schod = 1 bod.
Christian si vymyslel ještě „umělecké bodování”, které se mi nepodařilo mu rozmluvit. Pokud bude více jak 50% robota vyrobeno ze dřeva a zdolá alespoň v jednom ze čtyř kol alepoň jeden schod, tak získává bonus 25 bodů. Celkově lze letos získat maximálně 4*2*21+25=193 bodů.
Mimochodem vznikla přímo dedikovaná stránka soutěže:
p.s. registrační formulář zůstane stejný pro všechny ročníky a naleznete ho tedy na hlavní stránce soutěže.

UPDATES

1. listopadu 2015 — Registrační video KRA Písek

Mám pro vás dvě zprávy: jednu dobrou a jednu špatnou. Dobrá zpráva je, že „Klub robotiky a automatizace” z Písku dosáhl svého slibu a již natočil zdolání jednoho schodu pavoučí platformou:
Špatná zpráva je, že včera skončila registrace a toto je v danou chvíli jediný registrovaný soutěžící! Pokud jste pouze přehledli termín, tak nezoufejte, vyplňte registrační formulář a raději mi i napiště mail.
S Christianem jsme se předběžně domluvili, že v této situaci nasadím oponenta já …

9. listopadu 2015 — Husky schody nedá

Minulý den jsme cvičně zkusili robota Husky, jak se vypořádá se schody … a nedá to:
Mluvil jsem s Christianem a dostal mne jeden komentář, že pro některé robotiky je úloha TTS jenom mechanická záležitost a není potřeba žádná inteligence. Asi bych už teď odkryl karty na rok 2016, kdy je v plánu dělat „okruh”: robot po jedněch schodech vyleze a po druhých se vrátí zpět a znova na start. Možná ta navigace už nějakou inteligenci bude potřebovat. Proč to zmiňuji teď? No není nad to vyzkoušet si mechaniku rok předem .
Ještě poznámka, že v sobotu se soutěž bude prolínat s přednáškami a konkrétně např. Jean-Baptiste Mouret, který bude mluvit o zotavení robotů po nehodě, by mohl být zajímavý .

26. listopadu 2015 — Pozvánka na zahájení festivalu

Dnes v 18h se koná slavnostní zahájení festivalu v Galerii NTK v Praze Dejvicích. Detailní program naleznete zde.

28. listopadu 2015 — Výsledky a Lamia video

Dva soutěžící týmy není moc, ale přesto si myslím, že pro návštevníky NTK Galerie to bylo mile zpestření . Pro mne pak bylo překvapení, když oba roboti po posledním kole skončili stejně:
Pořadí Tým 1.rovné 1.točité 2.rovné 2.točité 3.rovné 3.točité 4.rovné Celkem
1.-2. KRA Písek 4 2 5 2 5 2 6 26
1.-2. Lamia 2 2 3 3 3 10 3 26

Lamia - Tour the Stairs 2015 (straight)

Lamia - Tour the Stairs 2015 (twisted)


1. prosinec 2015 — Přehlídka robotiky na ČT art


7. leden 2016 — minivideo

Zde jsou krátká videa od Christiana, co mi včera poslal:

KRA Písek

Lamia