czech english

Pravidla

Funny Golf

Dne 24. 9. 2005 vyšla nová pravidla pro rok 2006. Jejich anglickou či francouzskou verzi si můžete stáhnout na oficiálních stránkách soutěže Eurobot. K dispozici jej již také kompletní český překlad. Uvádíme ho společně s přehledem těch nejdůležitějších faktů a novinek pro rok 2006.

Už od letošního května jsme si mohli na stránkách soutěže prohlédnout tzv. draft, nástin tématu a pravidel pro tento ročník. Letošní soutěž dostala název Zábavný Golf a roboti budou soupeřit, který z nich umístí více bílých pingpongových míčků do jamek své barvy.
Hřiště má podobný rozměr jako loňské, přesně 2.1m x 3m, ubyl prostřední příkop, zato ale přibylo 28 golfových jamek. Hřiště je vybarveno jednolitou zelenou barvou, pouze kolem jamek jsou červené nebo modré prstence, jež určují, kterému robotovi jamka patří. Ve hře je pak celkem 31 bílých a 10 černých pingpongových míčků. Bílé přinášejí robotům body, černé jsou neutrální (robot je může použít k ucpání soupeřových jamek). Míčky je možné z děr opět vyndavat (např. vysávat). Skóre se opět počítá až na konci zápasu, každý bílý míček v jamce znamená jeden bod.
Kromě děr jsou na hřišti další 4 překážky, tzv. „totemy”. Pokud robot zkratuje kontakty vedoucí kolem dokola každého totemu, do hřiště se uvolní další míčky. Pozice těchto totemů jsou náhodné — na každé straně se losem obsazují 2 ze 4 možných pozic.
Největší změny oproti loňsku zaznamenají asi samotní roboti. Nejen, že každý tým soutěží pouze s jedním robotem, hlavně se ale maximální povolená výška historicky poprvé snížila na 30cm. Obvod robota na startu nesmí přesáhnout 120cm, během zápasu pak 140cm. Roboti také smí mít libovolné zařízení pro manipulaci s míčky, nesmí ale přenášet víc než 14 míčků najednou (toto navíc musí být dáno fyzicky, jejich kapacitou nikoli strategií).

Kompletní český překlad (PDF, 718kB)

Máte-li jakékoli dotazy či připomínky, můžete nás kontaktovat.

Komentáře

md - ještě jednou bych tímto chtěl moc poděkovat Janu Bendovi za rychlý překlad všech 24 stránek textu