czech english

Robotour 2016

automatická nakládka/vykládka

Jedenáctý ročník soutěže outdoorových autonomích robotů se bude konat v Německu, našeho posledního, dosud nenavštíveného, souseda. Pro zpestření bude nově možné náklad automaticky na startovní pozici nakládat a v cíli vykládat. Toto je pouze extra bonus, tj. loňské stroje je možné použít i nadále. Některé soutěžící možná potěší kombinace menšího nákladu spojeného s automatikou. Kdy a kde se bude akce konat? Deggendorf, 17. září 2016.


Výsledky — vítězem ultra-mokré Robotour je tým Istrobotics!
Jedenáctý ročník soutěže Robotour byl rozhodně nejdeštivější. Pršelo až cedilo bez přestávky celý den, chvílemi i vodorovně, protože od Dunaje i dost fičelo. Byla to tedy challenge nejen pro senzory a elektroniku, ale také pro týmy samotné. Přesto to 12 robotů nevzdávalo a soutěžilo! Istrobotics byl jasný vítěz s více jak 600 body …

Představení týmů — Raptors, Quadrons, WallE, ...
Na Robotour 2016, která se bude konat v Deggendorfu/Něměcko, se registrovalo 14 týmů. To je celkem pěkný začátek druhé dekády této soutěže. Za zmínku také stojí informace, že soutěž už není pouze českou doménou — 5 týmů je z Německa, pouze 4 týmy z České republiky, 2 z Polska, 2 ze Slovenska a 1 ze Švýcarska. Jsem moc rád, že uvidíme 5 nových týmů, ale novinky nás čekají i od starších týmů, které upgradeovaly své roboty, senzory, software …

Registrace — formulář a požadavky
Registrace pro Robotour 2016 je stejná jako loni. Vedle krátkého popisu hardware a software robota, je povinné i YouTube video demonstrující, že je robot schopen homologace. Termín registrace je 31. červenec 2016.

Pravidla

Letos dochází k drobné změně pravidel: robot může automaticky naložit a případně i v cíli vyložit náklad. Jsou za to bonusové body. Jako alternativa k sudu jsou teď i možné 500ml plechovky, pokud jsou automaticky nakládány. Loňské pravidlo, kdy bodově nejlepší tým startuje na konci konvoje, zůstává v platnosti.
Detailní pravidla jsou k dispozici na GitHubu s tagem ROBOTOUR2016: česky a anglicky.

Ukázky cestiček v Deggendorfu

Lokalita

Soutěž bude probíhat v několika sousedních lokalitách, viz přehledovou mapu.
přehledová mapa
přehledová mapa
Základna bude na Technishe Hochschule Deggendorf, část soutěže bude v Donaupark, dále v Stadthallenpark a konečně v univerzitním campusu.

Pokud chcete soutěž nějakým způsobem podpořit nebo máte nějaké doplnění/dotaz, tak se nám prosím ozvěte pomocí kontaktního formuláře.

Pošlete email redakci.
Všechny materiály, které máme k dispozici, jsou již součástí článku, na který reagujete (tj. pokud tam tedy není např. plánek na stavbu, je to proto, že nic takového nemáme).

Vaši zprávu se bohužel nepodařilo odeslat, ale můžete nám napsat sami na adresu

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána

Pro odeslání formulář je třeba mít zapnutý javascript.