czech english

Robotour 2014

autonomní drony

Pivo je vzácný dar, který je třeba bedlivě střežit. Proto jsme se letos rozhodli soutěž rozšířit a trošku okořenit pomocí nové kategorie autonomních dron. Ty budou sledovat stejnou cestu jako konvoj robotů převážející pivní soudky. Všichni roboti, včetně dron, budou startovat současně, a tak nebude nouze o napínavé okamžiky. Kdy a kde? Plzeň (Borský park), 20. září 2014. Hromadné starty robotů v 10h, 11h, 14h a 15h.


Výsledky — Vítěz Robotour tentokrát ze Slovenska
Jak dopadl již devátý ročník outdoor soutěže autonomních robotů Robotour? Skoro bych zavedl nové motto: „chceš-li prověřit svého robota, vezmi ho na Robotour!”, protože letos to bylo opravdu drsné, zvlášť start v 14h … to ale předíhám.

Resources — data, park pictures, ...
Here you can find some boasic resources: reference to OpenStreetMap for robot map definition and some pictures of road navigation challenges…

Představení týmů — 1, 1, 2, 3, 5 ...
Pěkné! Fibonacci by měl radost — Švýcarsko, Německo, Polsko, Slovensko a Česko. Celkově se zaregistrovalo 12 týmů. Rozložení je však ve srovnání s předešlými roky více mezinárodní . Kdy a kde je uvidíte? Borský park, Plzeň 20. září 2014. Hromadné starty robotů v 10h, 11h, 14h a 15h.

Registrace — formulář a požadavky
Registrace pro Robotour 2014 je stejná jako loni. Vedle krátkého popisu hardware a software robota, je povinné i YouTube video demonstrující, že je robot schopen homologace. Termín registrace je 31. červenec 2014.

Pravidla

Pravidla pro pozemní roboty zůstavají stejná jako loni. K dispozici jsou v PDF formátu: česky a anglicky.

Autonomní drony

Od roku 2014 jsou nově povolené autonomní letající stroje. Vztahují se na ně skoro všechna pravidla jako pro pozemní roboty s výjimkou soudku s pivem. Navíc jsou vyžadovaná speciální bezpečnostní opatření:
  • vrtule musí být chráněny bezpečnostním krytem
  • stroj musí mít „fail safe” mechanismus, kdy kontakt s vrtulí vede k okamžitému zastavení
  • povolená letová hladina je pouze 1-2m nad zemí
Příklad prvků společných s pozemními roboty:
  • robot musí být zcela autonomní
  • homologace
  • Emergency Stop (v tomto případě na dálkové ovládání)
  • hromadný start
  • maximální povolená rychlost 2.5m/s
  • nutnost detekce cesty a vyhýbání se překážkám
  • OSM mapa
Pro prvních několik ročníků není nutné, aby veškerá výpočetní síla byla součástí létajícího robota. Povolen je jeden externí počítač, který má doprovázející zástupce týmu u sebe.
Drony jsou hodnoceny společně s pozemními roboty.
V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat (kontaktní formulář).

Odkazy


Sponzoři

Pošlete email redakci.
Všechny materiály, které máme k dispozici, jsou již součástí článku, na který reagujete (tj. pokud tam tedy není např. plánek na stavbu, je to proto, že nic takového nemáme).

Vaši zprávu se bohužel nepodařilo odeslat, ale můžete nám napsat sami na adresu

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána

Pro odeslání formulář je třeba mít zapnutý javascript.