czech english

Robotour 2018

QR-kódy

Třináctý ročník soutěže outdoorových autonomních robotů se bude konat na zámku Lednice a stejně jako loni přinese dobné změny pravidel. Opustíme bodovanou automatickou nakládku a zavedeme čtení QR-kódu v místě nakládky, který bude obsahovat souřadnice vykládky). Dále zavedeme bodové penále za vyjetí z cesty s novou možností indikovat žádost o předčasné ukončení pokusu. Autonomní, servisní a semi-autonomní oblasti zůstávají. Kdy a kde se bude akce konat? Lednice, 15. září 2018. (Update 22/3/2018 - změna formátu QR kódu)


Představení týmů — šakal a veterání
Na Robotour 2018, která se bude konat 15. září 2018 v parku zámku Lednice (ČR), se přihlásilo 13 týmů, z nichž však 3 zatím nedoplnily přihlášky. Jedná se většinou o veterány soutěže s výjimkou The JK-Team, což je nový studentstký tým z Deggendorfu a přijede s robotem Jackal od Clearpath Robotics. Opět máme účastníky z České republiky, Německa, Slovenska a Švýcarska.

Registrace — formulář a požadavky
Registrace pro Robotour 2018 je stejná jako loni. Vedle krátkého popisu hardware a software robota, je povinné i YouTube video demonstrující, že je robot schopen homologace. Termín registrace je 31. červenec 2018.

Pravidla

Letos dochází k několika změnám pravidel:
  • automatická nakládka je sice stále povolená, ale nebude nijak bodově hodnocená
  • dosažení místa nakládky, vykládky a návratu do servisní zóny je hodnoceno 10 body
  • za vyjetí z cesty, kolizi a použití STOP tlačítka je nově penále 5 bodů
  • robot může indikovat žádost o ukončení pokusu a skončit bez penále
  • následující cílové pozice budou předávány pomocí QR-kódů
Detailní pravidla jsou k dispozici na GitHubu s tagem ROBOTOUR2018RC3: česky a anglicky.

Ukázky cestiček v zámecké zahradě v Lednici

Vřele doporučujeme si zahradu projít v dostupném Google Street View!

Lokalita

Soutěž bude probíhat primárně v zámecké zahradě v Lednici.


Pokud chcete soutěž nějakým způsobem podpořit nebo máte nějaké doplnění/dotaz, tak se nám prosím ozvěte pomocí kontaktního formuláře.